Czy antybiotyk wpływa na wynik testu ciążowego?

Witam, mam poważny problem i liczę na szybką i fachową odpowiedź. Robiłam sobie test ciążowy i wynik wyszedł pozytywny. Następnego dnia zrobiłam drugi test ciążowy i wynik wyszedł negatywny. Czy to możliwe, żeby tak mogło wyjść? Dodaje, że jestem w trakcie brania antybiotyku. Czy on może mieć wpływ na wyniki testów? Proszę o szybką odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam,
test ciążowy działa na zasadzie wychwytu hormonu betaHCG w moczu. Żadne leki nie mają wpływu na jego wynik.
Najbardziej wiarygodne wyniki uzyskuje się z porannych porcji moczu, najlepiej po dniu spodziewanej miesiączki.

Jeżeli wykonała Pani 2 testy ciążowe, z dwoma wynikami, warto zastanowić się nad wykonaniem testu z krwi (pomiar stężenia hormonu we krwi), który na tym etapie da 100% wiarygodny wynik.

Pozdrawiam