Czy antykoncepcja powoduje brak utraty wagi?

Witam, Mam duży problem z hormonami i to nie tylko przy miesiączce ale do tego dochodzi także tarczyca. Przyjmuję antykoncepcje od ponad 2,5 roku (tabletki Madinette dokładnie), bez przerw ponieważ uważałam je za zbędne, a od 54 dni dokładnie biorę także Euthyrox N25 i od dłuższego czasu borykam się z otyłością. Moja waga nie spada, nawet po 3 tygodniach rygorystycznej diety ja dalej tyłam! Teraz pytanie - czy może być to wina antykoncepcji czy za niskiej dawki leku na niedoczynność tarczycy ? Dodam jeszcze, że strasznie źle się czuje, jestem ospała, potrafię przespać nawet 18-19 godzin i stwierdzić, że jestem zmęczona a mimo zdrowej diety to albo tyje albo puchnę po całym ciele.

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Tabletki antykoncepcyjne powodują głównie wzrost apetytu a przez to wzrost wagi. Natomiast nadwaga jest jednym z objawów niedoczynności tarczycy. Powinna Pani udać się do swoich lekarzy prowadzących - ginekologa i endokrynologa w celu weryfikacji dotychczasowego leczenia.