Czy antykoncepcja wzmacnia nadwagę?

Witam. mam 23 lata i mam dwojke dzieci, zastanawiam sie antykoncepcja na dluzszy czas. Mam nadwage i latwo tyje stad boje sie ze antykoncepcja wzmocni tycie . Czy jest cos co niekoniecznie nasila przyrost kg ?

Mgr Barbara Paluch Dietetyka

Niestety antykoncepcja może powodować chęć częstszego podjadania, zwłaszcza słodyczy.
Jednak odpowiednio dobrana, nie powinna powodować skutków ubocznych. Na pewno nie zaszkodzi wdrożyć aktywności fizycznej.
Proszę porozmawiać z ginekologiem, który dobierze odpowiednią dla Pani formę antykoncepcji.

Witam.Może się zdarzyć że przy antykoncepcji będziemy tyć, jednak dobrze dobrana nie powinna powodować skutków ubocznych, dlatego proponuję porozmawiać z ginekologiem.
Pozdrawiam