Czy antykoncepcja zachowuje pełną skuteczność?

Witam, Biorę antykoncepcję Levomine. Ostatnio z powodu problemów w kręgosłupem biorę Anapran i Methocarbamol. Wszystkie leki są metabolizowane w wątrobie... Moje pytanie brzmi czy taka ilość leków nie powoduje, że wątroba np ignoruje wchłaniania pigułek? Tak podobno jest przy antydepresantach. Zastanawiam się czy moja antykoncepcja jest skuteczna?
KOBIETA, 40 LAT 3 miesiące temu

Antykoncepcja a PMS

Burza hormonów, napięcie przedmiesiączkowe, nerwy i drażliwość - czyli PMS. Czy tabletki antykoncepcyjne pomagają załagodzić objawy zespołu napięcia przedmiesiączkowego? Odpowiada lekarz ginekolog ? Katarzyna Pietuch.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam serdecznie,

Pani antykoncepcja jest skuteczna. Leki, które Pani przyjmuje nie powinny wpływać na działanie tabletek antykoncepcyjnych Levomine.

Jeśli leki wpływałyby negatywnie na działanie doustnej antykoncepcji hormonalnej, to producent powinien umieścić takie informacje w ulotce dołączonej do opakowania danego preparatu.

Podobne pytania pojawiały się w naszym projekcie pytań do specjalistów. Znaleźć je można po kliknięciu w poniższe linki:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-anapran-wplywa-na-tabletki-antykoncepcyjne-sylvie-20,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-lek-anapran-wplynie-na-wchlanianie-tabletek-antykoncepcyjnych,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-mozna-tak-laczyc-anapran.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty