Czy Baclofen może wywoływać taki silny skutek uboczny?

Zażywam lek Baclofen ( na bóle kręgosłupa ), 5 mg na noc. Zgłaszałam lekarzowi ,że cierpię na przewlekłe zapalenie śluzówki żołądka i olbrzymie problemy z jelitami zdiagnozowane kiedyś jako zespól jelita drażliwego. Od chwili zażywania Baclofenu mam codziennie intensywne biegunki połączone z silnymi bólami brzucha . Lekarz nic nie mówił o lekach osłonowych na żołądek. Czy Baclofen może wywoływać taki silny skutek uboczny, jeśli tak to czy zminimalizuje skutki jakiś lek osłonowy- jaki?

tabl dostępne po 10 mg i 25 mg; Małe ryzyko, ale możliwe objawy uboczne
Prosze na razie odstawić leki !
Konieczna pelna konsultacja, moze dalsza diagnostyka
Ocena ogolnego stanu zdrowia
Pozdrawiam