Czy badania hormonalne z krwi należy robić na czczo?

Witam. Dostałam skierowanie na badania FSH, LH oraz 17-OH Progesteron . Niestety nie jestem wstanie w chwili obecnej zapytać swojego lekarza prowadzącego ,a nie zapytałam równiez przy wizycie, czy na te badania powinnam udać się na czczo lub czy są jakieś inne zalecenia, które powinnam spełnić. ?

Dzień dobry,

Tak badania powinny być wykonane rano na czczo. Ważna jest również faza cyklu. Sądzę, że Pani lekarz chciał, aby wykonała je Pani we wczesnej fazie folikularnej, np. między 3 a 5 dniem cyklu.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz