Czy badaniami można zaszkodzić ciąży?

Wykonalam w ciazy badania usg: W 6tyg W 8tyg W 10tyg W 12tyd 2x w ciagu 1 dnia W 13tyg W 18tyg W tej chwili jestem w 19 tyg i musze isc na echo serca w21 tyg. Jestem przerazona iloscia usg i chcialabym wiedziec czy nie zrobilam krzywdy dziecku tak czestymi badaniami? Czesc z nich robilam dla wlasnego spokoja a tylko czesc zlecal lekarz. Czy zaszkodzilam dziecku? Czy moze urodzic sie chore albo z jakimis defektami neurologicznymi? A

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Do tej pory żadne badania nie stwierdziły szkodliwego wpływu badania usg na dziecko w czasie ciąży.