Czy badanie nasienia jest konieczne?

Witam!
Mam na imię Monika i mam 22 lata. Zawsze z podziwem patrzyłam na matki trzymające na ręku swoje maleństwa, ale od pewnego czasu chce mieć swoje (od roku). Mój partner też nalega, abyśmy mieli dzidziusia, jednak mimo wszystko nie mogę zajść w ciążę.

Mój lekarz zrobił mi badania i stwierdził, że mam normalnie jajeczkowanie i nie wie, dlaczego nie mogę zajść w ciążę. Zaproponował, żeby zacząć od badań nasienia partnera, ale on już ma dziecko z inną kobietą! Stwierdził, że bez tego badania nie zrobi nic!

Czy to jest naprawdę konieczne i jaki może być powód tego, że nie mogę zajść w ciążę?

Dzień dobry!
Jeśli Pani partner ma dziecko z inną kobietą, jest pewien swojego ojcostwa, to rzeczywiście nie ma potrzeby oceny jego nasienia. Czynnik męski może być wykluczony, nie powinien on być przyczyną problemów z zajściem w ciążę, chyba że od tamtej pory na Pani partnera zadziałały jakieś czynniki szkodliwe.
Z poważaniem