Wynik badania nasienia 26-latka

Nasienie badano po 30min. godzina po uzyskaniu ilość w ml 3,- pH 8,7 Ilość plemników w 1 ml 46+10(6) Ilość ml 3,- Całkowita ilość plemników 138+10(6) Ruchliwość 70% 50% w ruchu prawidłowym 20% w ruchu chaotycznym oscylującym Barwienie z Eozyną 4% martwych Leukocyty 0-2 w polu widzenia Komórki okrągłe 1-5 w polu widzenia Aglutynacja (-) nie stwierdzono Uwagi Teratospermia- ......(nie mogę odczytać) główki, podwójne witki HOS- 74%

Badanie nasienia jest istotnym badaniem, ale jednak pomocniczym, dodatkowym...
Organizm kobiety i specyfika nasienia pomaga w tym, żeby do komórki jajowej kobiety dotarły najdorodniejsze i najsilniejsze okazy tak zwanego czynnika męskiego.
Pozdrawiam Pana. JW