Czy badanie oznaczenia HPV w ciąży jest niebezpieczne dla płodu?

Jestem w 7tyg ciazy kilka 3 dni temu miałam robione oznaczenie hpv od tego czasu mam lekko brązowe Puławy. Czy w ciazy jest to bezpieczne badanie i czy dziecku i mi nic nie zagraża.

Lek. Tomasz Budlewski

Jeżeli chodzi o sama cytologię to jest to rutynowe badanie w czasie ciąży, aczkolwiek mogą występować tego typu objawy tak samo jak u kobiet nie będących w ciąży. Proponuje udac sie do lekarza pobierającego wymaz aby okreslic czy coś więcej sie nie dzieje