Czy balsamy brązujące szkodzą skórze?

Witam serdecznie. Mam jasną karnację, słońca w tym roku niestety jest niewiele, a jako, że na solarium nigdy nie byłam i nie pójdę, postanowiłam poszukać alternatywy i znalazłam - balsam brązujący. Nadaje delikatną stopniową opaleniznę, nie jest to podkreślam samoopalacz, ale jako że stosuję balsam również na twarz (mam suchą cerę), chciałabym podpytać czy tego typu produktu szkodzą. Czy szkodzą w ogóle - skórze ciała i czy raczej nie używać na twarz. Z góry ślicznie dziękuję.

Witam balsamy są bardzo fajnym rozwiązaniem. Na skórę twarzy polecam bronzery są w pudrze ładnie dostodowujawnianie się do odcienia karnacji. Przy nakładaniu samoopalaczy na twarz warto pamiętać aby najpierw wykonać peeling wtedy lepiej będą die one trzymaly