Czy będąc w ciąży mogę mieć miesiączkę?

Witam, Piszę ponieważ od pewnego czasu boli mnie w podbrzuszu takie dziwne ukucie, mam powiększone piersi i rozstępy na nich, dużo przytyłam, brzuch mi się powiększył, czuje zmęczenie i czasami senność, wszystko mnie drażni. podejrzewam ciąże ale od współżycia minęło 2 i pół miesiąca i miesiączkę mam normalnie co 28 dni. Czy będąc w ciąży mogę mieć miesiączkę? W styczniu nie całe 2 tygodnie po stosunku zrobiłam test i kreseczka była bardzo bladziutka różowa, za 2 dni powtórzyłam i nie pokazało

Lek. Magdalena Pikul

Witam. Prawidłowej "normalnej" miesiączki nie ma w czasie trwania ciąży niemniej może pojawiać się krwawienie podobne do okresu. W Pani przypadku jednak ciąża wydaje się mało prawdopodobna. W razie wątpliwości proszę zgłosić się do poradni ginekologicznej i wykonać badania, które pozwolą ustalić ostateczne rozpoznanie (np. badanie USG).