Czy będę mogła zmienić psychiatrę?

Chodzę na psychoterapię. Pani psycholog powiedziała mi, że muszę uda się jak najszybciej do psychiatry na konsultacje, gdyż w jej opini potrzebne będzie leczenie farmakologiczne, a ona poprowadzi ze mną terapie abym mogła przepracować swoje problemy. Zapisałam się do psychiatry na NFZ, ale termin jest dosyć odległym. W związku z tym, że czuje się psychicznie co raz gorzej postanowiłam iść do psychiatry w innym mieście prywatnie (w moim jest tylko 2 i tylko na NFZ). Mam pytanie, czy jeśli teraz pójdę do psychiatry prywatnie to będę musiała już do tego jednego chodzić cały czas czy mogę za 2-3 tygodnie pojąć na umowiona pierwszą wizytę do psychiatry NFZ. Chcialabym, żeby ktoś mi pomógł na już, wiem, że nie mogę czekać. Nie ukrywam, że psychoterapię mam prywatniw i ona kosztuje, a nie chciałabym po 2 miesiącach zostać bez środków do życia. Chciałabym też wiedzieć jak często odbywają się wizyty u psychiatry? Dziękuję.

Witam! Psychiatrę tak jak każdego lekarza można zmienić na innego. Nie ma przymusu leczenia i trzymania się jednego lekarza. Takie sytuacje zdarzają się. Powodzenia W. Łuczkowski.