Czy mogę prosić psychiatrę o taką dokumentację?

Dzień dobry, Od 2 lat jestem pod opieką ośrodka interwencji kryzysowej nie będąc zameldowana w jego regionie choć mieszkająca blisko. Ze względu na wspólną decyzję o zakończeniu psychoterapii po ponad roku trwania oraz prawie 2letniej farmakoterapii (wciąż aktualnej) zastanawiam się, czy mogę poprosić o jakas dokumentację od psychiatry opisująca powód przyjęcia, diagnozę itp oraz od samego oik? Oraz czy kończąc psychoterapię ale pozostając jeszcze na lekach przeciwlękowych i przeciwdepresyjnych mogę otrzymywać receptę od lekarza poz? Po ukończeniu psychoterapii nie będę mogła już spotykać się z dotychczasowym psychiatra dlatego zastanawiam się właśnie jak mogę to najlepiej rozwiązać a psychoterapeuta nie zaleca mi odstawiać leków w okresie zimowo wiosennym. Nie chciałabym już zajmować miejsca na psychoterapii komuś, kto na nią czeka. Wszystko było poza działaniem NFZ ze względu na brak ubezpieczenia podczas przyjmowania. Teraz jestem zarejestrowana w urzędzie pracy. Bardzo proszę o odpowiedź, Serdecznie pozdrawiam

Witam! Dokumentacja medyczna na żądanie pacjenta musi być wydana - takie są przepisy! Często wydajemy dokumentację na żądanie pacjenta zmieniającego miejsce zameldowania lub zmieniającego ośrodek leczniczy. Dokumentacja jest własnością pacjenta i na jego żądanie musi być mu wydana - fakt leczenia poza NFZ nie ma znaczenia! Pozdrawiam W. Łuczkowski.