Czy będzie wstawiany implant?

Dzień dobry, moja mama jest pół roku po zabiegu usunięcia sporego oponiaka płata czołowego i po odbarczeniu kostno-oponowym. Dzisiaj zakwalifikowano ją do operacji rekonstrukcji kości czołowej, którą jej amputowano. Chciałabym się dowiedzić na czym polega ta operacja. Czy będzie wstawiany implant? Jakie mogą być powikłania po takiej operacji? Dziękuję za odpowiedź.

Witam!
Uzupełnienia kostne, pooperacyjne czaszki robi się wstawiając pobrane podczas operacji własne tkanki kostne, często też uzupełnia się brakującą kość tworzywem. Najlepiej zapytać lekarzy planujących ten zabieg.
Pozdrawiam
W. Łuczkowski.