Czy bezpieczne jest podawanie leków w tej postaci przez kilka dni?

Dzień dobry, będę miał zabieg usuwania migdałków podniebiennych z powodu przewlekłego ropnego zapalenia. Cierpię dodatkowo na przewlekłe nadżerkowe zapalenie żołądka i dwunastnicy, oraz nieswoiste zapalenie jelit (małe nasilenie) i jestem w okresie remisji. Wiem, że po wycięciu migdałków podaje się często antybiotyk, którego brania prawdopodobnie niestety nie unikne i nimesil oraz diclofenac, czyli niesteroidowe leki przeciwzapalne, które mogą wywołać u mnie duże dolegliwości bólowe od strony żołądka i wywołać zaostrzenie choroby jelit. Stąd moje pytanie - czy uzasadnione jest w tym przypadku, podawanie mi leków przeciwbólowych w postaci dożylnej (kroplówki), w celu nieobciążania dodatkowo jelit i żołądka? Czy bezpieczne jest podawanie leków w tej postaci przez kilka dni, czy lepsze dla organizmu i braku powikłań jest jak najszybsze przejście na tabletki doustne?

Witam. Leki podawane dożylnie nie omijają żołądka, też mogą powodować uszkodzenie błony śluzowej. Myślę, że warto rozważyć leczenie przeciwbólowe paracetamolem. Często jest skuteczny, a znacznie bezpieczniejszy przy pana schorzeniach.