Czy mam dalej stosować Nimesil?

Wczoraj byłam u lekarza z bólem gardła, kaszlem - mokrym, katarem ogólnym rozbiciem, stanem podgoraczkowym- 37.5. Pani doktor spojrzała z pół metra na moje gardło i stwierdziła, że jest to wirusowe zapalenie dróg oddechowych. Dostałam receptę na Nimesil - zapytalam czy jest to szkodliwe na żołądek, ponieważ często mam zgagi, nadkwasoty, bóle żołądka. Pani doktor stwierdzila, że może nic się nie stanie... Wykupiłam go, przed tym dużo o nim poczytałam, zmartwilo mnie to, że został wycofany w wielu krajach i jest to silny lek. Narazie jestem po dwóch dawkach. Mam wrażenie, że mam większą zgagę i ból żołądka. czy jest to lek odpowiedni na tego typu objawy? Czy bezpieczne jest jeśli nie biorę do niego nic osłonowo? Kupiłam Goprazol max, jeszcze nie stosowałam, czy zadziała osłonowo na mój żołądek z Nimesilem? ( będzie to już po 3 dawkach Nimesil)

Nimesil należy do szerokiej grupy leków zwanej niesteroidowymi lekami przeciwzapalnymi. Mają one działanie przeciwzapalne, przeciwbólowe, przeciwgorączkowe. Nimesil jest dość łagodnym preparatem dla żołądka. Szczególnie stosowany krótko np., ok 5 dni jest całkiem bezpieczny. Może jednak nasilać u niektórych zgagę. Należy wtedy lek odstawić. Nie należy leku kojarzyć z paracetamolem. Nie jest najlepszym wyborem w silnej gorączce, bowiem może czasem powodować uszkodzenie wątroby. Reasumując, należy go stosować tylko wtedy kiedy jest silny ból głowy, mięśni. Jeśli objawy bólowe ustępują, lek jest niepotrzebny, a wirusowe zapalenie gardła ustępuje samoistnie.