Czy bhcg jest w stanie wykryć ciążę w 3. tygodniu?

Witam. 17 lut miałam ostatnią miesiaczke stosunek odbył się 19.02. cykl 28 dni na 24 dzien zaczyna mi sie okres zrobilam badanie bhcg 12.03.wynik < 2 jesli liczyc od pierwszego dnia ostatniej miesiączki to byłby 3 tydzień ciąży czy bhcg jest w stanie wykryć ciazr w 3 tyg?

Lek. Michał Lenard

To badanie należy wykonać po terminie spodziewanej miesiączki, wcześniej wykonane da niewiarygodny wynik. Nie można wtedy na jego podstawie rozpoznać ciąży. Pozdrawiam!