Zapytaj lekarza

7 4 2 , 0 3 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Przyszła matka z papierosem

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam!

Jeśli do terminu spodziewanej miesiączki pozostały dwa tygodnie, to do ewentualnego zapłodnienia musiałoby dojść teraz, w ciągu ostatnich 2-3 dni... Jeśli w czasie krótszym niż ostatnie 72 godziny współżyła Pani bez zabezpieczenia i podejrzewa Pani możliwość zapłodnienia, to może Pani udać się do lekarza i zapytać o antykoncepcję "po". Gdyby zaszła Pani teraz w ciążę, to najbliższa miesiączka nie wystąpiłaby. Czasami zdarza się, że pomimo ciąży występuje krwawienie z dróg rodnych, ale to są bardzo bardzo rzadkie przypadki.

Test ciążowy można wykonać już w dniu spodziewanej miesiączki (czyli około 2 tygodnie po stosunku). Podejrzenie ciąży można wysunąć po "zwykłym" badaniu ginekologicznym wykonanym wkrótce po terminie spodziewanej miesiączki. Lekarz przy pomocy badania USG może uwidocznić wczesną ciążę w około 5 tygodniu ciąży.

Pozdrawiam!

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy