Czy USG wykryje tak wczesną ciążę?

Witam.
Jestem 16 dni po owulacji i najprawdopodobniej w ciąży (dwa testy pozytywne, BHCG z krwi 1066mIU/ml, progesteron 27.26 - ng/ml i nie dostałam miesiączki).
Czy jest możliwe wykrycie w USG dopochwowym tak wczesnej ciąży? Czy należy poczekać? Ostatnia miesiączka wystąpiła 26 grudnia.
Proszę o odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie.

Lekarz specjalista ginekolog może wykryć ciążę od około szóstego tygodnia ciąży. Także wydaje się, iz w tym wypadku jest jeszcze za wcześnie na takie badanie.
Jeśli testy z krwi potwierdziły fakt zapłodnienia, należałoby umówić się na wizytę do lekarza, który będzie prowadził Pani ciążę. Po zbadaniu zadecyduje, kiedy należy wykonać pierwsze badanie.