Jak wczesną ciążę wykryje USG?

12 grudnia miałam łyżeczkowanie po poronieniu. Po zaprzestaniu krwawienia współżyłam z mężem. Jestem jeszcze przed pierwszą miesiączką. Wystąpiły u mnie obawy przed ciążą. 4 stycznia byłam na wizycie kontrolnej, miałam robione USG dopochwowo. Lekarz powiedział, że wszystko w porządku i że śluz wskazuje, że lada dzień dostanę miesiączkę. Chciałam zapytać, czy gdyby podczas stosunku doszło do zapłodnienia, czy dobrej jakości USG i lekarz by tę ciążę wykryli. Proszę o szybką odpowiedć. Dziękuję.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Przy użyciu metody USG można zobrazować obecność pęcherzyka ciążowego w jamie macicy już w około 20 dni po poczęciu. Tak więc z dużym prawdopodobieństwem nie jest Pani w ciąży. Jeśli nadal ma Pani wątpliwości, proszę wykonać test ciążowy.

Pozdrawiam!