Czy biały język świadczy o zakwaszeniu?

Pytanie raczej do gastrologa. Mam bialy jezyk. Dwóch lekarzy przepisało mi leki IIP, polprazol. Znajomy lekarz powiedział mi ze jego zdaniem to grzybica candida. W gastroskopi nie wykazało zadnych zmian grzybiczych. NIe wiem kogo mam słuchać. Dodam tylko że jestem alkoholikiem duzo pale, jak pije to praktycznie codziennie wymiotuje żółcią czy cokolwiek to jest. KOgo mam słuchać. Z internetu wyczytałem że to raczej candida, tylko dlaczego nie wyszła w gastroskopi? Może to jednak zakwaszenie?

Dzień dobry. Skupiając się na objawach nie można pominąć również informacji o alkoholizmie i nikotynizmie, o którym Pan wspomina. Zachęcam Pana do próby poradzenia sobie również z tymi trudnościami. Być może część symptomów ma związek właśnie z używaniem wymienionych substancji lub też wpływa na nasilenie się objawów i utrudnia diagnostykę. Proszę podjąć kroki w kierunku uzyskania pomocy w zakresie terapii uzależnień. Pozdrawiam.