Czy biały śluz czymś grozi?

Witam, mam złe przeczucia mam biały śluz który leci z pochwy prawie nostop jest biały bez grudek i bez ciągniecia się jest po prostu biały i gęsty czy to jakaś objaw zła??? Mam to już od 4miesięcy i czy to nie jest czasem jakaś grzybica lub zapalenie??? Bardzo się martwię po stosunku również tak się dzieje co mam robić?
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Jeśli śluz jest acykliczny, tzn. nie powiązany z żadną częścią cyklu, ani nie stosuje Pani antykoncepcji hormonalnej to może być on związany z infekcją grzybiczą, choć towarzyszył by mu wtedy raczej świąd lub pieczenie. Należało by to przeleczyć odpowiednimi globulkami, po wcześniejszej wizycie u lekarza ginekologa. Jeśli natomiast jego intensywność, gęstość i struktura zmieniają się w cyklu lub stosuje Pani antykoncepcję hormonalną, to najprawdopodobniej jest to fizjologiczny śluz, którego produkcja jest sterowana przez hormony płciowe.

Pozdrawiam serdecznie!