Czy błonnik mógł obniżyć skuteczność pierwszej tabletki antykoncepcyjnej?

Witam. Mam pewien problem, a mianowicie: moją pierwszą tabletkę antykoncepcyjną w życiu przyjęłam wczoraj (w 3. dniu cyklu), ale jakieś 30 min przed tym połknęłam 3 tabletki błonnika z CLA. Zastanawiam się teraz, czy ten błonnik nie wpłynął jakoś na wchłonienie się tej tabletki. Jak mam teraz kontynuować branie tabletek? I czy będę chroniona cały czas (nawet podczas 7-dniowej przerwy)?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
W przypadku rozpoczęcia stosowania antykoncepcji w trzecim dniu cyklu należy stosować dodatkowe zabezpieczenie przez 7 dni. Po tym czasie powinna być Pani w pełni zabezpieczona. W razie wątpliwości proszę udać się na wizytę do specjalisty ginekologa.