Czy ból kręgosłupa jest spowodowany problemami ze strony układu pokarmowego?

Witam!

Mam 50 lat, 182 cm wzrostu i 82 kg wagi, prowadzę aktywny tryb życia, dużo ruchu. Moje dolegliwości zaczęły się w ubiegłym roku w zimie. Przez kilka miesięcy czułem ból ciągły w jednym miejscu na plecach, przy kręgosłupie na wysokości trzustki. Badania krwi, USG, tomografia komputerowa nic nie wykazały. Jednocześnie nasiliły się przelewania w jelicie grubym oraz większa ilość gazów. Pewien chirurg stwierdził, że są to bóle trzustki, która nie lubi zimna i wraz z nastaniem ciepła bóle przejdą, przypisał mi leki rozkurczowe i rzeczywiście po kilku miesiącach bóle minęły.

W listopadzie 2011 poczułem ból po lewej stronie brzucha, pod żebrami, przelewania w jelicie, duża ilość gazów. Lekarz rodzinny stwierdził zespół jelita drażliwego, przypisał duspatalin retard i sulfa..., nie pomogło, lekarz gastrolog skierował na kolonoskopię, która również nic nie wykazała, rozpoczął leczenie od żołądka na który przypisał Controloc, Metronidazol i Duomox następnie na jelito przypisał Iberogast, Debridat i Controloc. Bez zmian a raczej bóle się nasiliły. Kolejne badania krwi i moczu wykazały poprawne wyniki, USG także. Bóle się nasiliły boli mnie pod żebrami po lewej stronie a także lewa strona na plecach na wysokości nerki. Aktualnie ból jest ciągły z różnym nasileniem, zażywam leki rozkurczowe które na 3,4 godziny pomagają.

Proszę o poradę, co mam z tym zrobić.

Być może dolegliwości jakie Pan opisuje wcale nie mają nic wspólnego z przewodem pokarmowym. Być może bóle są związane z patologią w zakresie samego kręgosłupa. Trzeba by jeszcze wykonać RTG odcinka piersiowego i lędźwiowo-krzyżowego kręgosłupa i najlepiej w tej sprawie skonsultować się z neurologiem. Może koniecznym okazać się także wykonanie tomografii komputerowej kręgosłupa. O wszystkim zadecyduje neurolog po bezpośrednim badaniu. Oczywiście trzeba by ponownie, jeszcze raz skonsultować się z gastroenterologiem skoro leki, które on przepisał nie skutkują (może powinien zmienić swoje rozpoznania i sposób dalszego postępowania).