Czy ból nerki jest spowodowany powiększeniem narządu?

Od dwóch tygodni boli mnie lewa nerka było podejrzenie kamicy nerkowej ale usg nic takiego nie wykazało a okazało się że mam powiększoną prawą nerkę i jest podejrzenie podwójnych ukm i powiększona kolumna bartina

Lek. Wojciech Zygmunt

Narządy miąższowe, takie jak nerki, zazwyczaj nie bolą same w sobie. Boli ich torebka, która pod wpływem patologii narządu (m.in. jego powiększenia) ulega rozciągnięciu. Dlatego odpowiedź brzmi tak. Powiększenie nerki, może być powodem jej bolesności.