Czy ból ucha, gardła i karku jest normalny po usuwaniu zęba trzonowego?

Witam, w czwartek miałam usuwany ząb trzonowy rozcinane dziąsło ze względu na silny stan zapalny, lekarz włożył w ranę antybiotyk oraz przypisał antybiotyk doustny o nazwie clindamycin. Martwi mnie ból ucha, gardła oraz karku pod uas ruchu czy to normalne? Dodam, że zabieg trwał ponad 2 godziny..

Dzień dobry,
ból po tak poważnym zabiegu może utrzymywać się przez kilka dni i może on promieniować. Jeśli to panią niepokoi to zalecam konsultację u stomatologa, aby ocenił gojenie. Ew. proszę poczekać, ból powinien się zmniejszać.

pozdrawiam zdrowo :-)
lek.stom. Grzegorz Gdula