Czy po usunięciu zęba mądrości można palić?

Miałam chirurgicznie usunięty ząb mądrości. Nałożone mam szwy na ranę więc pytanie moje brzmi, czy po 34h od zabiegu wolno mi już zapalić? Wiem że nie powinno się ale ja nie mam otwartej rany. Wszystko jest dobrze podszywanie.

Dzień dobry,
palenie jest przeciwskazane gdyż znacznie zwiększa ryzyko powstania tzw. suchego zębodołu oraz opóźnia gojenie.

pozdrawiam zdrowo :-)
lek.stom. Grzegorz Gdula