Czy bonding jest całkowicie odwracalny?

Dzień dobry, mam pytanie do stomatologów. Czy bonding jest całkowicie odwracalny? Efekt wizualny tego zabiegu jest bardzo estetyczny, ale uniemożliwia nitkowanie (nitka się strzepi) używam irygstora, ale on nie czyści w 100%-ach w związku z czym moje pytanie czy ten zabieg jest odwracalny?

Bonding to zabieg nieinwazyjny lub małoinwazyjny,polegający na delikatnym zmatowieniu zęba za pomocą odpowiedniego wiertła lub krążka ściernego, po czym następuje wytrawianie szkliwa.Na tak wypreparowane tkanki aplikowana jest żywica kompozytowa.

W tej sytuacji nie ma sensu ani potrzeby odwracać efektu zabiegu. Wystarczy udać się do stomatologa, który wykonywał zabieg i zgłosić mu problem. W takiej sytuacji można wykonać korektę, np. wypolerować powierzchnię zęba, aby ułatwić nitkowanie.

Pozdrawiamy, stankowscybialach.pl, badzbystry.pl