Czy botoks po zaprzestaniu swojego działania pozostaje w organizmie?

Czy botoks po zaprzestaniu swego działania pozostaje w oragnizmie, czy jest z niego całkowicie usunięty? Czy możliwe jest, aby przez podanie botoksu w celach kosmetycznych pacjent mógł umrzeć, albo zostać sparazlizwany?

Botox jest lekiem i powinien zostać podany przed odpowiednio przeszkolonego lekarza. Toxynę stosuje się w celach estetycznych, w bardzo małych dawkach. Po podaniu dochodzi do czasowego zahamowania marszczenia się /mimiki/, które jest w pełni odwracalne w okresie 4-6 miesięcy. Wykonanie zabiegu u lekarza minimalizuje ryzyko działań niepożądanych, które zawsze są przejściowe. Zabieg botoxem jest zabiegiem bezpiecznym, lecz zalecam wykonanie go w gabinecie lekarskim. Pozdrawiam!

Dzień dobry, botox to bardzo dobrze przebadany lek, który ulega całkowitej degradacji. Efekt zabiegu utrzymuje się od kilku do kilkunastu miesięcy, potem efekty zabiegu zanikają. Na zabiegi z jego użyciem proszę udać się do doświadczonego lekarza medycyny estetycznej.

Pozdrawiam serdecznie