Czy brak miesiączki od dwóch tygodni musi oznaczać ciążę?

Witam. Mam 20 lat. Od dwóch tygodni nie mam miesiączki. Mam takie objawy jak przed miesiączką, np huśtawki nastrojów i moje piersi są bardziej nabrzmiałe, a do tego żyje w ciągłym stresie. Czy to musi oznaczać ciąże? Czy może jestem na coś chora? Co powinnam zrobić w tym przypadku?

Lek. Magdalena Pikul

Witam !
Aby wykluczyć ciążę proponuję wykonać test ciążowy. W przypadku ujemnego wyniku proszę udać się do ginekologa. Pozdrawiam