Brak miesiączki i bolące piersi - czy to ciąża?

Witam,
od września wraz z partnerem staramy się o dzidziusia. W sierpniu odstawiłam tabletki antykoncepcyjne, zaczęłam brać kwas foliowy i po miesiącu rozpoczęliśmy starania. Przez tabletki moje cykle były bardzo rozregulowane, wydłużone, ok. 40-42 dni. Ostatnio miałam 35 dni, więc sądziłam, że wszystko wraca do normy. Obecnie jestem w 43 dniu cyklu, 5 dni temu zrobiłam test z moczu, wyszedł negatywny wynik, więc czekałam na miesiączkę.
Dziś, nadal nie mam miesiączki, więc zrobiłam badanie krwi na obecność beta HCG, wynik <1,20 mIU/ml, więc brak ciąży. Od ponad tygodnia czuję delikatny ból w dole brzucha, a od dwóch dni mam bardzo wrażliwe piersi. Łudziłam się, że może test z moczu był mało wiarygodny, ale test z krwi pozbawił mnie złudzeń. Za to zaczęłam się martwić, dlaczego nie mam miesiączki i dlaczego bolą mnie piersi? Czy jest szansa, że jestem w ciąży jednak?

Redakcja abcZdrowie

Dwukrotnie wykonane testy ciążowe wykluczają możliwość ciąży. Być może Pani objawy należą do obrazu zespołu napięcia przedmiesiączkowego. Proponuję zaczekać jeszcze kilka dni na miesiączkę, a w przypadku jej braku udać się do ginekologa.