Czy brzydki śluz może być reakcją organizmu na duphaston?

Dzień dobry, wczoraj lekarz zdiagnozował u mnie niewydolność ciałka żółtego i przepisał duphaston (brązowe plamienie od 20dc). Stosuje od wczoraj (23dc). Dzisiaj rano zauważyłam brązowo - szary śluz z białymi grudkami, bezwonny, nie mam innych objawów typu pieczenie czy swędzenie. Dodam także, że na początku cyklu robiłam badanie z wymazu z pochwy w kierunku bakterii i grzybów i wyniki są w porządku. Czy brzydki śluz może być reakcją organizmu na duphaston? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Lek. Michał Lenard

Duphaston nie powoduje takich objawów, ich przyczyny należy szukać gdzie indziej. Sugeruję wizytę u ginekologa, który Panią zbada, oceni wydzielinę i zdecyduje o postępowaniu. Pozdrawiam!