Czy brzydko pachnąca wydzielina z pochwy jest zwiazana z jakąś chorobą?

Moja wydzielina czasami brzydko pachnie, że po paru godzinach czuje dyskomfort na przykład siedząc w szkole, bo sama wyczuwam jej zapach. Nie wiem czy to coś poważnego. Ostatnio także słyszałam że podczas cyklu wydzielina w postaci śluzu nie powinna być cały czas, tylko w niektóre dni, jednak ja mam cały czas, poza czasem krwawienia miesięcznego. Nie wiem czy to powinno być dla mnie niepokojące. Nie byłam jeszcze u ginekologa, a tez nie wiem czy cos takiego to normalne ? czy jest coś nie tak jak powinno. A również zdarzyło mi się, ostatnio, że od razu po okresie, po współżyciu z partnerem, wyciekła przeźroczysta, ciągnąca się  wydzielina z odrobiną krwi. Bardzo mnie to nie pokoi, choć więcej razy mi się  to nie zdarzyło. Bardzo bym prosiła o odpowiedz. Bardzo się  obawiam, że jest ze mną cos nie tak.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Nieprzyjemny zapach wydzieliny i jej ciągłe występowanie świadczą o infekcji dróg rodnych. Jest to tym bardziej prawdopodobne, że rozpoczęłaś współżycie. Powinnaś się niezwłocznie udać do lekarza ginekologa i rozpocząć leczenie. Nie można lekceważyć takich infekcji, które mogą przejść w trudny do wyleczenia stan przewlekły i zagrozić Twojej płodności w przyszłości.

Pozdrawiam serdecznie!