Dlaczego mam obfitą i nieustającą wydzielinę z pochwy?

Mam problem z tak zwanymi upławami, jeżeli można tak to nazwać. Chodzi dokładnie o to, iż z pochwy wydziela mi się płyn wyglądający jak maź, czasami przezroczysta czasami biała o konsystencji jak kisiel innym razem bardziej gęsta, ciągnąca się. Nie zwracałabym uwagi gdyby było to raz na jakiś czas, ale jest tak codziennie a ilości tego nie pozwalają mi na codzienne czynności jak pójście na plaże latem, założenie ładnej bielizny, ciągle muszę zakładać wkładki, które czasem też mi nie pomagają oraz nie mogę uprawiać seksu z własnym chłopakiem, bo wstydzę się tego a noszenie ciągle wkładek przeszkadza mi a nie nosząc ich brudzę sobie bieliznę. :( Proszę o pomoc i informacje czy jest na to jakiś lek, który zmniejszy lub usunie najlepiej ta dolegliwość proszę o jak najszybszy kontakt. Dodam, że nie mam żadnego swędzenia. Boję się iść do ginekologa z mamą, bo się wstydzę. Czy jest jakiś domowy sposób na to? Proszę o szybki kontakt!
ponad rok temu

Witam serdecznie!

Wydzielina pochwowa jest prawidłowo występującą wydzieliną i pojawia się pierwszy w czasie dojrzewania płciowego. Zmiana charakteru wydzieliny zmienia się w czasie cyklu miesiączkowego - w okolicach dni płodnych, czyli owulacji jest ciągnąca, przeźroczysta, natomiast przed miesiączką staje się mlecznobiała, gęstsza.

Ilość wydzieliny jest różna. Jednak opisane przez Panią dolegliwości wymagają jednak kontaktu z ginekologiem i wykluczeniem infekcji dróg płciowych. Czyli w pierwszej kolejności trzeba stwierdzić czy w Pani przypadku wydzielina jest prawidłowa, czy związana jest z patologią i wymaga leczenia.
Bez badania i dokładnego zebrania wywiadu nie ma możliwości postawienia rozpoznania i zalecenia leczenia.

Pozdrawiam