Czy było wtedy jakiekolwiek ryzyko zajścia w ciążę?

Od roku stosuję Adaring. Pierścień wyjmowałam zawsze w piątki o 23, jednak ostatnim razem zapomniałem o tym i usunęłam go w poniedziałek o 11. Zgodnie z ulotką zrobiłam tydzień przerwy i kolejny pierścień założyłam właśnie w poniedziałek o 11. W sobotę, czyli szóstego dnia z nowym Adaringiem, współżyłam z partnerem. Czy było wtedy jakiekolwiek ryzyko zajścia w ciążę? Pozdrawiam.

Pani postępowanie było nieprawidłowe. Nowy krążek należało założyć bez przerwy, czyli w poniedziałek, od razu po wyjęciu starego, albo nowy założyć planowo w sobotę, pomimo trzymania starego do poniedziałku. W opisanej sytuacji ochrona antykoncepcyjna jest obniżona i mogła Pani zajść w ciążę.