Czy cera może ulec zmianie?

Dzień dobry, mam pytanie czy jest możliwość zmiany typu cery z tłustej na suchą lub normalna czy tylko ograniczenie przetłuszczania się skóry?
KOBIETA, 29 LAT 4 miesiące temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

zmiana typu cery z tłustej na normalną nie jest zwykle możliwa w sensie trwałej zmiany naturalnych predyspozycji skóry, ponieważ typ cery jest w dużej mierze determinowany przez genetykę i hormonalne aspekty organizmu. Może się jednak zdarzyć, że cera sama zmieni się z wiekiem ze względu na hormony w organizmie.

Jednakże, poprzez odpowiednią pielęgnację i zmiany w stylu życia, można efektywnie regulować poziom przetłuszczania się skóry i poprawić jej ogólny stan. Należy używać produktów przeznaczonych dla cery tłustej, które pomogą kontrolować nadmiar sebum bez wysuszania skóry. Twarz powinna być oczyszczana delikatnymi środkami myjącymi rano i wieczorem. Warto także unikać w diecie produktów bogatych w cukry proste.

W razie pytań proszę udać się na konsultację do dermatologa.

Więcej informacji na podany temat można znaleźć w treściach, do których odsyłam poniżej:

https://uroda.abczdrowie.pl/jak-okreslic-rodzaj-cery

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.