Czy choroba jelit jest dziedziczna?

czy choroba jelit jest dziedziczna?mama ledwo wykaraskala sie..boli nie brzuch na dole po lewej str promieniuj.do boku.moje jelita po prostu tancza mi jakbym miala dziecko a napewno nie jestem w ciazy.Mam czasami zaparcia z krwia.ostat.operacje mialam 23 wrzesien(3cia cesarka)czy lekarze mogli naruszyc scianki otrzewnej i stad takie odczucia?czy to moze jajniki,stad jelita buszuja(czego nigdy nie mialam,a odzywiam sie dosyc zdrowo,prosze serdecznie o rade i gdzie ew.moge sie zglosic

Wyraża się pani bardzo nieprecyzyjnie co utrudnia sensowną odpowiedź. Niektóre choroby jelit są dziedziczne, ale występują bardzo rzadko. Występowanie krwi w stolcu jest zawsze dość niepokojące. Po operacji czasem dochodzi do tzw zrostów, które mogą dawać dolegliwości brzuszne. Trzeba się zgłosić do lekarza rodzinnego i do ginekologa.