Czy chorując na bulimię można założyć aparat ortodontyczny?

Dzień dobry, Bardzo chciałabym założyć aparat ortodontyczny ale od kilku lat z nawrotami choruje na bulimie. Czy założenie aparatu to zły pomysł? Wiem że kwas jest silny jednak to caly czas wraca a chciałabym żyć normalnie i cieszyć się pięknym uśmiechem ale boje się że przez nie mogę mieć aparatu proszę o pomoc.

Witam
Osobiście uznałabym bulimię za przeciwwskazanie do założenia aparatu ortodontycznego. Przy skłonności do wymiotów nasze szkliwo narażone jest na działanie kwasów. Często mamy wtedy do czynienia z nadżerkami szkliwa, szkliwo jest bardziej podatne na uszkodzenia. Po założeniu aparatu efekt ten może się pogłębiać.
Myślę,że w Pani przypadku należałoby na początku określić stan zębów w gabinecie stomatologicznym- może nie wyglądają tak źle i leczenie ortodontyczne byłoby możliwe.
Pozdrawiam
Katarzyna Kochańczyk

Dzień dobry.
Jak najbardziej ma Pani prawo żyć normalnie i cieszyć się pięknym uśmiechem. Aparat ortodontyczny to świetny pomysł, ale chyba jeszcze ważniejsze byłoby, żeby udało się Pani poradzić sobie z bulimią. Czy podjęła Pani leczenie bulimii? Najwłaściwszą formą leczenia w przypadku bulimii jest psychoterapia - zachęcam Panią do jej podjęcia.

Pozdrawiam,

Daniel Lipka
psycholog, psychoterapeuta
https://www.psychoterapiakompas.pl
https://www.psychoterapiakompas.pl/blog