Czy można w ciąży założyć aparat ortodontyczny?

Dzień dobry. Jestem w 5 tygodniu ciąży. Planowałam leczenie ortodontyczne, pierwszą wizytę u specjalisty mam mieć za tydzień. Czy to dobry pomysł rozpoczynać teraz "przygodę" z aparatem? (Dodam, że nie wykonałam jeszcze pantomogramu. Miał być zrobiony tuż przed wizytą)

Z jednej strony ciąża jest wyśmienitym okresem na leczenie ortodontyczne- Pani ciało wytwarza elastynę co ułatwia leczenie. Z drugiej strony obowiązkiem lekarza jest dokładna diagnoza przypadku- w tym pantomogram, zdjęcie cefalometryczne i - w razie asymetrii czaszkowej i płaszczyzny zgryzu- kolejnych zdjęć rtg czaszki. Pozdrawiam