Czy "chowający się" sutek sugeruje cos niebezpiecznego?

Witam, Jakiś czas pisałam o moim problemie. Mam 28 lat 3-letnie dziecko. W listopadzie, po wykryciu guzka w piersi, prawej miałam zrobioną biopsję i wynik wyszedł pozytywny: łagodna dysplazja sutka. W czasie USG piersi lewej lekarz powiedział, że również tworzy się tam zmiana, ale była bardzo mała (2 mm). Biopsji tej piersi nie miałam. W lutym mam iść na kontrolę. Z piersią prawą jest ok. Natomiast w piersi lewej zaczął "chować" mi się sutek. Moje brodawki zawsze były mocno sterczące, reagują na bodźce. Ale od kilku dni zauważyłam, że ten prawy jakby wciąga się sam. Gdy go wyciągnę to normalnie sterczy lub czasem sam wychodzi. Tak jest np rano jak mam wysoko do góry podniesie ręce czasem w dzień. Bardzo się boję, że to jakiś nowotwór. Pierś czasem mnie boli (obydwie) przed miesiączką. Guzka nie wyczuwam. Czy to możliwe by biopsja w prawej nie wykazała nic a w tym czasie w lewej tworzył się nowotwór? Dodam, że mam podwyższony poziom prolaktyny. Reszta badań w normie. Dziękuję z góry za odpowiedź.

Witam serdecznie,
Wciągnięcie sutka jest czasami objawem nowotworu - ale bardzo zaawansowanego stadium, kiedy guz pociąga brodawkę lub inną część sutka do środka. W takiej sytuacji wciągnięcie jest na stałe czyli nie da się sprowadzić tego miejsca do pierwotnego wyglądu.
U Pani zmiana kształtu piersi może być powiązana ze stanem hormonalnym po ciąży. Nie napisała Pani jak długo karmiła dziecko piersią ani jak długo utrzymuje się podwyższony poziom prolaktyny. Nie sądzę aby kryla się za tym zmiana nowotworowa, szczególnie, że jest Pani pod stałą kontrolą lekarską i nie było w tej piersi zmian.
Bolesność piersi może być także wynikiem podwyższonego poziomu prolaktyny lub zmianami zwyrodnieniowymi w piersi czyli tzw. mastopatią. Proponuję lekturę artykułu o mastopatii na naszych stronach, gdzie piszemy jak postępować żeby dolegliwości złagodzić.

Pozdrawiam serdecznie