Czy ciąża jest u mnie możliwa w tej sytuacji?

Witam, współżylam ze swoim chłopakiem 2 dni przed okresem kalendarzyk flo mówił że miałam dni niepłodne, byliśmy zabezpieczeni nie doszedł we mnie, czy to możliwe że jestem w ciąży? okres spóźnia mi się 6 dni okres mam nieregularny, boli mnie podbrzusze oraz dwa dni temu cięgle mi się odbijało byłam po osiemnastce więc pomyślałam że to może przez inne jedzenie ale czy istnieje to prawdopodobieństwo że zaszłam w ciążę?

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

podczas stosunku z zabezpieczeniem, gdy to było prawidłowo użyte, istnieje bardzo mała możliwość na zapłodnienie, jednak należy mieć na uwadze to, że żadna metoda antykoncepcji nie jest skuteczna w 100%. Najprawdopodobniej Pani objawy nie są związane z ciążą i należy je powiązać z czymś innym. Na przesunięcie miesiączki może mieć wpływ nie tylko zapłodnienie, ale również przewlekły stres, nieodpowiednie odżywanie, nagła zmiana wagi, przyjmowanie niektórych leków, zmiany hormonalne. Dodatkowo, jeśli dotychczasowo Pani miesiączki były nieregularne, ból podbrzusza może sugerować, że krwawienie wkrótce się pojawi.

W przypadku dalszych problemów z regularnością cykli miesiączkowych powinna się Pani zgłosić do lekarza ginekologa, w celu ustalenia przyczyny tego schorzenia.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/inne-objawy-ciazy

https://portal.abczdrowie.pl/nietypowe-objawy-ciazy

https://portal.abczdrowie.pl/objawy-ciazy-w-pierwszych-dniach-kiedy-i-jakie

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.