Czy ciąża mogłaby tyle przetrwać?

Mam 18 lat. Seks uprawiałam ostatnio pod koniec lipca, dzień po skończeniu się okresu. Od zawsze okres występuje u mnie co 35-40 dni. Od lipca mam właśnie trzecią miesiączkę. Jednak nurtuje mnie jedno pytanie: „czy jestem w ciąży?".
W ciągu krótkiego czasu moje piersi bardzo urosły. Przytyłam w „bokach” także w niedługim czasie. Teraz, gdy leżę na łóżku i dotykam brzucha, jest on bardzo twardy. Nie mam pojęcia co robić. Proszę o pomoc.
Jeżeli zaszłam wtedy w ciążę, to możliwe, aby się utrzymała? Przez cały pierwszy trymestr piłam dużo alkoholu i zażywałam dopalacze w dużych ilościach.

Witam serdecznie,

Najpewniejszym sposobem na przekonanie się, czy jesteś w ciąży jest wykonanie testu ciążowego.

Używki, o których piszesz nie zawsze prowadzą do poronienia. Często udaje się donosić ciążę. Niestety, jeżeli okaże się, że jesteś w ciąży, istnieje duże ryzyko wad rozwojowych.
Jeśli test wyjdzie pozytywnie sugerowałabym jak najszybszą wizytę u ginekologa. Właśnie mija czas, w którym ważne jest wykonanie badania USG. Na jego podstawie będzie można już przekonać się, czy płód rozwija się prawidłowo.
Pamiętaj, że koniecznie musisz poinformować lekarza o substancjach, które zażywałaś.
Jednakże objawy, które podajesz, mogą być po prostu spowodowane wzrostem masy ciała. Warto się zważyć i zobaczyć, czy po prostu nie przytyłaś. U kobiet, brzuch, „boczki” i piersi są najczęstszymi miejscami odkładania tkanki tłuszczowej.

Pozdrawiam