Stosunek bez zabezpieczenia w dzień owulacji a ryzyko ciąży

Mam 17 lat, nie brałam żadnych tabletek antykoncepcyjnych. Po upływie paru godzin uświadomiłam sobie, że dziś mam owulację.
Czy zajdę w ciążę?

Redakcja abcZdrowie

Witamy!
Przy stosunku bez zabezpieczenia, zwłaszcza w okresie tzw. „dni płodnych” zawsze jest możliwość ciąży. Najlepiej byłoby wykonać test ciążowy ok. 14 dni od stosunku, aby wynik był miarodajny.
Testy nigdy nie dają 100 proc. pewności, dlatego należy udać się do lekarza ginekologa, aby potwierdzić wynik.

Redakcja abcZdrowie.pl