Czy Clexane nie zaszkodzi w leczeniu zakrzepicy?

Witam, mam pytanie, od sierpnia mam zakrzepice żył glebokich, do tej pory brałam Xalerto 20 mg 1 dziennie, niestety trafiłam do szpitala z powodu ciężkiej niedokrwistości, badania nic nie stwierdziły z jakiego powodu, więc lekarze uznali ze to xalerto jest powodem, ponieważ od momentu zażywania miesiączki stały sie bardzo obfite, teraz lekarz zalecił mi zastrzyki clexane 80mg. Czy to prawidłowa dawka, czy to nie zaszkodzi w leczeniu zakrzepicy?

Lek. Michał Lenard

Ten lek Pani nie zaszkodzi, jest on stosowany w leczeniu zakrzepicy żył głębokich. Co do dawki to ustala się ją na podstawie masy ciała, a nie wiem ile Pani waży, więc trudno mi odpowiedzieć, czy jest właściwa. Najprawdopodobniej jednak lekarz zalecił właściwą dawkę. Pozdrawiam!