Czy częsta masturbacja ma wpływ na erekcję lub wytrysk?

Witam. Mój partner (18 lat) onanizuję się kilka razy dziennie. Widzimy sie tylko na weekendy, a gdy dochodzi do zbliżenia, albo szybko "dochodzi" bądź wzwód nie jest zadowalający i nie pozwala na założenie prezerwatywy. Czy jego masturbacja ma na to jakiś wpływ?

Dzień dobry.

Masturbacja partnera w tej częstotliwości, w dodatku, gdy istnieje możliwość normalnego współżycia, wskazuje na jej kompulsywny charakter, co oznacza, że jest zdecydowanie szkodliwa. Efektem tej szkodliwości są właśnie zaburzenia erekcji oraz przedwczesny wytrysk.

Pozdrawiam.

Dzień dobry!

Nie jest możliwe ocenić tego bez osobistego kontaktu, dłuższej rozmowy i większej ilości informacji. Masturbacja kilka razy dziennie może wskazywać jednak na utrwalone problemy, np. silny nawyk czy uzależnienie, które utrudniają współżycie w związku i powodują zaburzenia erekcji.
Warto, aby partner osobiście lub wspólnie z Panią wybrał się do seksuologa.

Pozdrawiam!