Czy dalej mam torbiel na jajniku?
Rok temu miałam torbiel na jajniku, która zniknęła po zażywaniu y***. Jednak do tej pory ten jajnik jest nieco powiększony, jednak wg dwóch lekarzy jest to wielkość w normie. Miałam różne badania z krwi, hormonów, cytologię - są w normie. W czasie, gdy była torbiel w lutym 2010 CA 125 miałam wynik 38 przy górnej granicy normy 40, a w październiku 2010 - 42. Mam pytanie, czy to jest niepokojące, skoro lekarze stwierdzają po badaniu usg i przejrzeniu wyników, że jest to w normie. Oczywiście mam zamiar sprawdzić za 3-4 miesiące poziom tego markera ponownie. Jednak chciałabym uzyskać odpowiedź, gdyż trochę mnie to dręczy. Dodam, że plamień i upławów nie było i nie ma, menstruacja jak zawsze regularnie co 29-30 dni i bez niepokojących objawów. Mam wrażliwe jajniki i muszę uważać, by nie przemarznąć i ciepło się ubierać, gdyż wtedy mogę bardziej odczuwać dolegliwości na okres i ze strony jajników (zdarzyło się trzy razy w życiu), jednak zapalenia przydatków nie stwierdzono.

KOBIETA, 20 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania
Witam serdecznie,
Wynik jest nieco ponad górną granicą normy. Natomiast badania obrazowe wykluczają wszelkie nieprawidłowości w obrębie jajników. Należy skontrolować ten wynik za pewien czas. W chwili obecnej nie ma powodów do niepokoju.
Pozdrawiam