Czy dawka promieniowania przy niezbyt silnych bólach głowy jest szkodliwa?

Zgłosiłam się do neurologa z bólem głowy (czoło). Lekarz powiedział, że nie sądzi by coś mi wyszło w badaniach (wskazywał na migrenę), ale dał mi skierowanie na TK z kontrastem. Powiedział, że ból nie będzie miał związku z problemami z kręgosłupem, które mam. Czy wykonanie TK ma sens, może dawka promieniowania przy niezbyt silnych bólach głowy jest na tyle szkodliwa, że opłaca się zrobić prywatnie MK lub w ogóle nic? Mam 28 lat, 10 lat temu miałam robione MK w pełni prawidłowe.

Witam!
Lepszy byłby RM głowy i EEG. Rezonans jest bardziej dokładny, traktowany jest jako "badanie przesiewowe" w diagnostyce SM. Prawdopodobnie nic nie wyjdzie, ale jak już ustawiamy się na badania obrazowe to lepszy będzie RM. A propos poziom promieniowania przy TK nie jest wysoki i nie pogorszy bólu głowy.
Pozdrawiam i życzę powodzenia
W. Łuczkowski.