Czy decyzję o założeniu aparatu ortodontycznego powinien podjąć ortodonta?

Witam, Mam zapytanie odnośnie założenia aparatu ortodontycznego - jestem w trakcie leczenia zębów w celu założenia aparatu jednak nie u ortodonty tylko w placówce która nie świadczy tych usług i mam wątpliwości w sprawie wyleczenia dwóch 6 u góry - mam zalecane w jednym zębie leczenie kanałowe i odbudowę na koronie a przy drugim zębie usunięcie i implant czy jednak nie lepiej by ortodonta zadecydował o tym leczeniu czy też usunięciu zębów ?Koszty leczenia są dość spore wolałabym się upewnić

Warto przed podjęciem decyzji o leczeniu obu górnych szóstek skonsultować się z lekarzem, który będzie prowadzić leczenie ortodontyczne. Pozdrawiam