Czy dentysta może wyrwać ząb ósemkę, nie wykonując zdjęcia rtg?

Witam Wczoraj dentystka wyrwała mi ząb ósemkę. Nie wykonała wcześniej zdjęcia rtg. Czy dentysta może wyrwać ząb ósemkę nie wykonując zdjęcia rtg? Czy jest to dozwolone w praktyce lekarskiej? Proszę o odpowiedź.

Witam!
Nie ma bezwzględnego obowiązku wykonywania zdjęć rtg przed usuwaniem jakiegokolwiek zęba,gdyż jest to badanie pomocnicze... W wielu sytuacjach nawet nie ma możliwości wykonania go bezpośrednio przed ekstrakcją,bo np.nie ma w gabinecie aparatu rentgenowskiego... Dentystka podjęła decyzję o usunięciu zęba na podstawie wiedzy i własnego doświadczenia i miała do tego prawo!
Pozdrawiam.